Boulderové okruhy Rychlebských stezek

Bouldering je sport, který si každým rokem získává stále více příznivců. Tak jako turisté dojíždí na hory, aby si užili procházky po horách nebo v zimě lyže, tak i vyznavači boulderingu neváhají vážit dlouhou cestu, aby se sportovně realizovali. Již nyní jsou rychlebské bouldery poměrně populární mezi lezci z celé Moravy a z Polska. V rámci našeho projektu navíc došlo k propojení lezeckých okruhů s bike traily Rychlebských stezek, čímž se stávají dostupnější širší skupině sportovců.

Boulderové okruhy byly dosud realizovány pouze ve francouzském Fontainbleau. V rámci střední Evropy se rychlebské bouldery staly první oblastí s kvalitně zmapovanou a propracovanou informační strukturou. V úzkém spojení s bike traily Rychlebských stezek navíc vznikla světově jedinečná aréna.

Bouldery

V terénu bylo připraveno celkem šest přírodních okruhů rozdělených do tří obtížnostně rozdílných kategorií určených jak pro širokou veřejnost, tak specialisty. Díky nabídce poměrně velkého množství boulderů v rámci jednoho okruhu se po jeho uskutečnění mohou návštěvníci realizovat v okruzích dalších a náročnějších. Všechny okruhy mají start na Základně Rychlebských stezek v Černé Vodě. Délka jednoho okruhu činí od pěti do osmi kilometrů a dá se stihnout během jednoho, maximálně dvou dnů. Vybavení pro kola i bouldering (bouldermatka, lezečky, magnézium) lze zapůjčit na Základně Rychlebských stezek.

V rámci této specializované stránky můžete využít interaktivní mapu s lokací boulderů, okruhů a trailů, doplněnou o základní informace pro lezce, včetně popisů, dalších schématických mapek a fotografií samotných boulderů. Můžete si zde stáhnout průvodce na jednotlivé okruhy, resp. průvodce na jednotlivé oblasti, kterými okruhy prochází. Tištěná podoba je k dostání na Základně Rychlebských stezek a v Informačním centru Jeseník.

Bouldery

Po úspěšném absolvování daného okruhu se nezapomeňte zapsat do virtuální vrcholové knihy a vyzvednout si diplom na Základně Rychlebských stezek.

Závěrem chceme uživatele upozornit, že autoři průvodce nezodpovídají za škody na zdraví a majetku způsobené užíváním tohoto průvodce.

Tento projekt vznikl za finanční podpory Olomouckého kraje.